Recent News
Otyłość

Kiedy osoba cierpiąca na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub chorobę zwyrodnieniową stawów udaje się do swojego lekarza pierwszego kontaktu, oczekuje leczenia opartego na nowoczesnych dowodach medycznych.

Może to oznaczać zalecenia dotyczące odżywiania i ćwiczeń fizycznych, recepty na leki, regularne pomiary postępów i skierowania na wizyty u specjalistów, a nawet na operację.

Ale jeśli mają otyłość, mogą nie otrzymać takiego samego poziomu opieki opartej na dowodach naukowych dla tego przewlekłego stanu, jak wykazały ostatnie badania.

Dlaczego nie? Jak sama otyłość, odpowiedź jest skomplikowana, mówią lekarze podstawowej opieki zdrowotnej Michigan Medicine z zaawansowanym szkoleniem w zakresie medycyny otyłości.

Przyczyny to m.in. zasady ubezpieczenia zdrowotnego, które wykluczają leki na otyłość i terapię behawioralną, brak szkoleń wśród lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie najlepszych praktyk leczenia otyłości, takich jak przepisywanie nowszych leków, oraz społeczne piętno wobec osób z otyłością.

W przeciwieństwie do innych przewlekłych chorób, niewiele sił zewnętrznych skłoniło kliniki podstawowej opieki zdrowotnej do skupienia się na zapewnieniu wysokiej jakości, spersonalizowanej opieki nad osobami z otyłością dla wszystkich.

Oznacza to, że trzeba będzie podjąć wielokierunkowe działania, aby zapewnić dziesiątkom milionów Amerykanów z otyłością lepszą opiekę, mówią Lauren Oshman, M.D., M.PH. i Dina Hafez Griauzde, M.D., M.Sc. z Michigan Medicine, akademickiego centrum medycznego Uniwersytetu Michigan. Oboje są przeszkoleni w medycynie otyłości i członkami U-M Institute for Healthcare Policy and Innovation.

Poprzez niedawno opublikowane ramy dla opieki nad otyłością w podstawowej opiece zdrowotnej, a także inne działania, oni i inni pomagają prowadzić wysiłki w celu zapewnienia, że więcej osób z otyłością może zmniejszyć ryzyko rozwoju, lub cierpi na powikłania od, warunków związanych z otyłością. Mogą one obejmować cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi i zapalenie kości i stawów.

Uzyskanie zdrowszej kontroli wagi mogłoby nie tylko zmienić i wydłużyć życie tych pacjentów i poprawić ich samopoczucie, ale także zaoszczędzić narodowi dziesiątki miliardów dolarów w kosztach opieki zdrowotnej.

Otyłość jest chorobą przewlekłą i jest klasyfikowana jako taka od 2013 roku. Musimy usunąć przekonanie, że otyłość jest świadomie spowodowana przez niezdrowe wybory stylu życia, co było błędnym poglądem historycznie utrzymywanym przez profesję medyczną i jest nadal wszechobecnym nieporozumieniem utrzymywanym przez wielu dzisiaj.”

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *