Recent News
Węglowodany

Dlaczego potrzebujesz węglowodanów? Ten artykuł wyjaśnia, jak możesz włączyć węglowodany do swojej diety, aby pomóc zbudować więcej mięśni szybciej.

Jeśli poprosisz jakiegokolwiek kulturystę, by opowiedział ci o roli białka w budowaniu mięśni, otrzymasz dogłębną odpowiedź na temat sposobu budowania mięśni, hipotrofii, wskaźników anabolicznych i nie tylko! Ale co by było, gdybyś zapytał tego samego kulturystę o rolę węglowodanów i budowanie mięśni? Wątpię, byś otrzymał bardzo długą odpowiedź.

Węglowodany są często pomijane przy planowaniu diety budującej mięśnie. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia węglowodanów i roli, jaką odgrywają w rozwoju mięśni. Prawda jest taka, że to jaki rodzaj węglowodanów jesz, kiedy je jesz i ile jesz może mieć ogromny wpływ na proces budowania mięśni.

Jeśli chcesz zoptymalizować swoją dietę pod kątem przyrostu mięśni i utraty tłuszczu, ważne jest, aby wiedzieć, jak włączyć węglowodany do swojej diety. Nie ma w tym nic skomplikowanego, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

ABY ZMINIMALIZOWAĆ MAGAZYNOWANIE TŁUSZCZU, PRZESTRZEGAJ NASTĘPUJĄCYCH ZASAD

Jedz węglowodany złożone

Węglowodany złożone znajdują się w całych pokarmach, takich jak brązowy ryż, ziemniaki, pełnoziarniste płatki śniadaniowe i płatki owsiane. Węglowodany złożone powinny stanowić większość twojego dziennego spożycia kalorii, ponieważ tworzą glikogen mięśniowy, długotrwałe paliwo, którego twoje ciało potrzebuje do ciężkiego treningu. Węglowodany złożone są wolno spalane, co oznacza, że otrzymujesz długotrwałą energię. Pomagają one również utrzymać stały poziom cukru we krwi, co ogranicza magazynowanie tłuszczu i zmęczenie oraz sprzyja uwalnianiu insuliny. Insulina jest naturalnym hormonem anabolicznym organizmu i jest niezbędna do rozwoju mięśni.

Jedz węglowodany bezpośrednio po treningu

Kiedy ciężko trenujesz, znacznie obniżasz poziom cukru we krwi. Jedzenie węglowodanów bezpośrednio po sesji treningowej zapewnia organizmowi skok insuliny. Ten skok insuliny wprowadza organizm w stan anaboliczny (budujący mięśnie). Jeśli nie dostarczymy odpowiednich składników odżywczych po treningu, możliwe jest, że nasz organizm wejdzie w stan kataboliczny (rozpad mięśni). Dlatego właśnie odżywianie po treningu jest tak ważne.

Jedz częściej małe ilości węglowodanów

Częstsze spożywanie mniejszych porcji węglowodanów pomaga utrzymać stały dopływ insuliny do organizmu. Jeśli spożywasz duże ilości węglowodanów za jednym posiedzeniem, twoje ciało jest bardziej skłonne do przechowywania ich w postaci tłuszczu. Jedzenie zbyt dużej ilości węglowodanów za jednym posiedzeniem jest niepotrzebne; Twój organizm nie potrzebuje tak dużej ilości składników odżywczych za jednym razem.

Jedz węglowodany o wysokiej zawartości błonnika

To idzie w parze z punktem numer 1, ponieważ większość źródeł węglowodanów złożonych jest bogatym źródłem błonnika. Błonnik pomaga budować mięśnie, sprawiając, że tkanka mięśniowa wchłania aminokwasy szybciej i skuteczniej.

Unikaj owoców

To może brzmieć szalenie, ponieważ wszyscy wiemy, że owoce są bogate w witaminy, niskokaloryczne i bardzo dobre dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. Ale, owoce zawierają fruktozę, która jest bardzo prostym cukrem. Organizm przekształca fruktozę w glikogen, który jest wykorzystywany jako budulec dla tkanki tłuszczowej.

Spożywaj węglowodany i białko w tym samym posiłku

Kiedy mieszasz białko i węglowodany w tym samym posiłku, minimalizujesz szansę na to, że węglowodany zostaną zmagazynowane w postaci tłuszczu. Białko jest trudniejsze do przetworzenia przez organizm, więc zwiększa Twój metabolizm. Ponadto, węglowodany pomagają w transporcie składników odżywczych z białka do komórek mięśniowych, co wspomaga wzrost mięśni.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *