Recent News
Jak interpretować szczęście?

Jeśli zapytasz ludzi, czym jest szczęście i co ono dla nich oznacza, prawdopodobnie otrzymasz wiele różnych odpowiedzi na swoje pytanie.

Niektórzy powiedzieliby, że szczęście oznacza bycie bogatym. Inni powiedzą, że dla nich to znaczy być zdrowym.

Znajdziesz też ludzi mówiących, że dla nich szczęście oznacza posiadanie miłości w swoim życiu, wielu przyjaciół, dobrą pracę lub osiągnięcie pewnego celu.

Są ludzie, którzy wierzą, że spełnienie jakiegoś życzenia spowoduje radość i zadowolenie w ich życiu, ale to nie zawsze jest prawdą. Często, gdy spełnimy nasze życzenie, przechodzimy do następnego, nie ciesząc się nawet i nie świętując naszego osiągnięcia.

Jak widać, różni ludzie interpretują to słowo na różne sposoby.

Dążenie do szczęścia jest wspólne dla wszystkich ludzi. Każdy szuka szczęścia w taki czy inny sposób.

Dla większości ludzi słowo to oznacza dobre samopoczucie, zadowolenie, przyjemność lub zabawę.

Możesz cieszyć się dobrym posiłkiem, filmem, spektaklem lub wakacjami i możesz dobrze się bawić na imprezie, ale to jest przyjemność i zabawa, a nie szczęście.

Przyjemność i zabawa zależą od czynników zewnętrznych i często odnoszą się do pięciu zmysłów. Jednak uczucie i rama mentalna, o której tu mówimy, to coś innego.

Czym jest szczęście? – Definicje

Ludzie dążą do szczęścia w każdej sytuacji, nawet jeśli nie są świadomi, że jest to jeden z ich celów, nawet jeśli jest to szczęście krótkoterminowe.

Jaka jest definicja szczęścia? Czy szczęście można zdefiniować? Co oznacza słowo szczęście?

Czy to tylko dobre samopoczucie, radość, zadowolenie czy coś więcej?

Ludzie na przestrzeni wieków zadawali te pytania. Zastanawiali się, czym jest to uczucie szczęścia, co sprawia, że powstaje i jak je dłużej utrzymać.

Czy szczęście jest reakcją fizyczną, efektem działania pewnych hormonów w organizmie? Czy jest zależne od pewnych okoliczności zewnętrznych, czy też jest to jakiś wewnętrzny, psychiczny, emocjonalny lub stan? Wszystko to mogą być wyzwalacze, które prowadzą do jego doświadczania.

Szczęście często przychodzi i odchodzi. Przychodzi, zostaje na chwilę, a potem jakieś negatywne uczucie zastępuje je i już go nie ma. Czy to oznacza, że nie mamy kontroli nad szczęściem i nie możemy wydłużyć jego trwania?

Możemy zdefiniować to słowo jako satysfakcję. Kiedy jest satysfakcja z pracy, miłości, związku i życia, jest większy poziom szczęścia.

Jest to dobre samopoczucie, radość i poczucie całości.

Badania sugerują, że szczęście jest związane z życzliwością, wdzięcznością i zdolnością do miłości.

Czym jest szczęście według różnych źródeł

Definicja szczęścia według Wikipedii, Merriam Webster i innych źródeł.

Wikipedia definiuje szczęście jako, „Psychiczny lub emocjonalny stan dobrego samopoczucia, który może być zdefiniowany przez, między innymi, pozytywne lub przyjemne emocje od zadowolenia do intensywnej radości.”

Wikipedia mówi również, „Filozofowie i myśliciele religijni często definiują szczęście w kategoriach dobrego życia lub rozkwitu, a nie po prostu jako emocję.”

W artykule na stronie forbes.com, George Bradt pisze, że badanie klasy Harvardu z 1980 roku, stwierdziło, że, „Szczęście pochodzi z wyboru bycia zadowolonym z czegokolwiek, co robisz, wzmacniając swoje najbliższe relacje i dbając o siebie fizycznie, finansowo i emocjonalnie.”

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *