Recent News
Skuteczne techniki samodoskonalenia

„Każdego ranka, gdy otwieram oczy, mówię sobie: To ja, a nie wydarzenia, mam władzę, by uczynić mnie dziś szczęśliwym lub nieszczęśliwym. Mogę wybrać, które to będzie. Wczoraj jest martwe, jutro jeszcze nie nadeszło. Mam tylko jeden dzień, dzisiejszy, i zamierzam być w nim szczęśliwy”.

– Groucho Marx

Ten cytat, z Groucho Marx, wielkiego komika, ujawnia prostą i skuteczną technikę bycia szczęśliwym, którą każdy powinien przyjąć.

Mówi on, że aby być szczęśliwym, trzeba skupić się na byciu szczęśliwym dzisiaj. Musisz wybrać, aby być szczęśliwym i nie pozwolić, aby cokolwiek zepsuło twoje szczęście.

Dla niego wczoraj już nie ma, a jutro jeszcze nie istnieje. Wszystko co jest, to dzień dzisiejszy. To jest taka prawda.

Przeszłość się skończyła i nie ma sensu żyć w przeszłości. Przyszłość jeszcze nie nadeszła i nie ma co się o nią martwić i psuć sobie szczęścia.

Jest to łatwiejsze i spędzasz mniej wysiłku, kiedy wybierasz, aby być szczęśliwym dzisiaj. Jutro znów wybierasz bycie szczęśliwym, i tak dalej.

W ten sposób nie stajesz przed zadaniem ciągłego dążenia do bycia szczęśliwym, co może wydawać się trudnym zadaniem, ale tylko dzisiaj.

Musisz być szczęśliwy przez jeden dzień, tylko dzisiaj, a to nie powinno być trudne. Wystarczy, że spróbujesz być szczęśliwy dzisiaj, nie martwiąc się o jutro.

Jutro jest kolejny dzień i nie musisz się martwić, jak być szczęśliwym jutro. Wszystko, czego potrzebujesz, to zdecydować się na bycie szczęśliwym dzisiaj.

Tak, możesz zdecydować się na bycie szczęśliwym dzisiaj i tak, prawdopodobnie spotkasz ludzi i sytuacje, które wpłynęłyby na to, jak się czujesz. Jeśli pozwolisz ludziom i zdarzeniom wpłynąć na to, jak się czujesz, możesz stać się nieszczęśliwy, ale jeśli nie pozwolisz im, pozostaniesz szczęśliwy.

Jak być szczęśliwym dzisiaj

Kiedy budzisz się rano, nie zaczynaj od razu martwić się o swoje zadania i obowiązki na ten dzień oraz o problemy, które musisz rozwiązać. Zamiast tego powiedz następujące słowa, na głos lub po cichu:

„Mogę wybrać, czy będę dziś szczęśliwy, czy nieszczęśliwy. Mogę pozwolić, aby wydarzenia i ludzie, których spotykam, ciągnęli mnie w dół i sprawiali, że będę czuł się nieszczęśliwy. Mogę skupić się na problemach i widzieć trudności, ale postanawiam nie robić tego dzisiaj.”

„Wybieram, aby być szczęśliwym i pozostać szczęśliwym dzisiaj”.

„Nawet jeśli napotkam trudności i problemy, zamierzam pozostać szczęśliwy. Odmawiam, aby pozwolić ludziom i sytuacjom wpłynąć na to, jak się czuję. Wybieram bycie szczęśliwym dzisiaj bez względu na to, co się stanie”.

„Wczoraj minęło, a jutro jeszcze nie nadeszło, więc dlaczego miałbym się nimi martwić? To, co istnieje dla mnie w tej chwili, to dzień dzisiejszy i wybieram bycie szczęśliwym dzisiaj.”

Gdybyś powtarzał te słowa codziennie, udałoby Ci się zbudować nawyk szczęścia. Z czasem łatwiej byłoby pozostać szczęśliwym przez cały dzień lub przynajmniej przez większość dnia.

Powtarzanie tych słów nie zajęłoby Ci wiele czasu, ale mogą one sprawić, że Twój dzień będzie szczęśliwy.

Ty możesz podwajać skutek te słowa, jeżeli ty także powtarzasz one przed zasypianiem przy nocą. Wystarczy, że słowo „dziś” zastąpisz słowem „jutro”.

Powtarzając te słowa, zwracaj uwagę na to, co mówisz i miej na myśli to, co mówisz.

Pamiętaj, że to Ty, a nie wydarzenia, masz moc, by uczynić Cię dziś szczęśliwym lub nieszczęśliwym. Możesz wybrać, które to będzie.

Widzisz, jeśli dążysz do bycia szczęśliwym jednego dnia, nie będzie to wydawało się trudnym zadaniem. Jeden dzień bycia szczęśliwym wydaje się bardziej wykonalny. Każdego dnia skup się na byciu szczęśliwym w tym konkretnym dniu. Wszystko, co musisz zrobić, to starać się być szczęśliwym przez jeden dzień, a z czasem może to przerodzić się w nawyk.

Jeśli chcesz, możesz powtórzyć cytat Groucho Marxa na górze tego artykułu, zamiast powtarzać dłuższą wersję, którą napisałem. Wybierz to, co sprawia, że powtarzanie jest dla Ciebie bardziej komfortowe.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *